29 Aralık 2013 Pazar

White Christmas/ 화이트 크리스마스Susin lisesi en başarılı öğrencilerin izole bir çalışma ortamında şehirden ve insanlardan uzak bir dağdadır. Öğrenciler Noel öncesi 10 günlük tatil hariç bu okuldan çıkmamakta ve ders çalışmaktadırlar. O yüzden Noel arefesi kimse okulda kalmıyordur.

Fakat 7 öğrenci ve sorumlu öğretmen Noel öncesi aldıkları bir mektupla öldürecekleri tehditini alınca birbirlerinden habersiz Noel'de okulda kalmaya karar verirler. Bu 7 çocuk ve öğretmen arasında ortak nokta kimdir ve kim onlardan intikam almak istemektedir? Peki sadece bu gizemi çözmek yetecekmidir? Dışarıdan gelen misafirleri ağırlamak mümkün olacakmıdır?

Açıkcası spoiler yemeden heyecan kaybetmeden izlemeniz gereken bir dizi. Realite süzgeçinden geçirmeyin. Kurguya bırakın kendinizi bazen saçma desenizde kurgu güzel ilerlerdiğinden boşverebilirsiniz.


Dizide genel olarak sorulan bir soru var; insanlar canavar mı doğarlar canavar mı olurlar? İşte bu gençler,öğretmen ve okula gelen misafirler arasında geçecek bu hayatta kalma savaşında bu sorunun cevabı; geçmişleri,ailevi yaşantıları ile cevaplanacaktır.

Ekleme: Korea-fans'ta yazılan konu yalnıştır bu arada. İlk burdan okumuştum kafanız karışmasın..

Karakterlerin hepsi çok oturmuş,sound-sahne uyumu mükemmel,psikolojik geçişler-senaryo akışı falan hepsi mükemmel. Süper bir gerilim o yüzden çok yazıp gölge etmek istemiyorum gençler ^^ Trailer:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder