2 Aralık 2013 Pazartesi

Aldıklarım-Denediklerim #3

Geçen gün eve doğru yürürken yeni essence standı kurulmuş mu diye bizim fırsat ürünleri mağazasına gittim. Lakin essence standını aynı şekilde duruyor görünce biraz etrafa bakınayım dedim. Farmasi gibi katalogla satılan ürünlerde vardı mesela bakınırken şunları gördüm:


Morfose markasını hiç duymamıştım daha evvel. Eve gelip aradığımda daha çok saç bakım ürünlerinin ünlü olduğunu gördüm. Biraz değişik bi deneyim oldu ama yazayım yinede dedim:

Morfose Peel-off Mask Lemon Cake: Daha evvel sıkca Rossmann'ın Peeloff'unu kullandığımı dile getirmiştim. Son alışverişimde ambalajının ve içeriğinin biraz değiştiğini görüp üzüldüm. Sonra içimden keşke bunu tek kullanımlık değilde tüpte satsalar demiştim. Morfose'un ürününü görünce bi deneyeyim dedim ve 5.50 TL'ye aldım.

Yorumlarıma gelecek olursak; peel-off olarak başarılı bir maske. 15-20 dakika bekledikten sonra zahmetsiz ciltten soyulabiliyor. Ama maske ile alakalı çok büyük bir sorun var ki sizi kullanmaktan soğutabilir. Bana alerji vs yapmadı. Gayet iyi lakin; maskede o ambalajdaki lemon cake kokusu asla yok. Yüzüme evde platik leğen eritip onu sürdüm falan sanabilirdiniz. Burda daha garip olan kısım ise bu koku kapaktanmı geliyor maskeden mi anlayamadım. Kapakta kalitesiz plastik kokusu buram buram vardı. Maskeyi sürünce bu koku geçmedi. Bu koku hadisesi olmasa ebedi kullanabilirdim kendisini.. Ambalaj kalitesi ile kaybetti açıkcası.

Birde bu maskeyi official sitesinde 8.00 tl'ye bazı sitelerde ise 18.50 gibi uçuk bir fiyata gördüm. Ben 5.50'ye aldım ama birçoğunuz test etse bu paraların hiçbirini vermeyebilir.

Bu güzelim maskeyi hiç etmeyin ne olur sahibisi amcalar. Şunu adam akıllı bi ambalajda muhafaza edin.. :(

Morfose Face&Body Scrub: Evde yoktu scrubımız ee hadi bunuda deneyim dedim. 4.75'ti ambalajıda çok kaliteli bir ürünmüş gibi gösteriyordu. 

Yukarda bahsettiğim plastik kokusu bu üründede var. Böğürtlenli yoğurt kokusu okadar azki bu kokuyu bastıramıyor. Ama peeling yumuşacık. Taneleri iri olmasına karşın içinde bulunduğu jel birçok bitki yağı ile dolu ve scrub bitince cildiniz yımışacık oluyörrr ama :)

Ayağınızada kullanın mesela çogzel oluyoo :)


Franziskus Latschenkiefer Fußbalsam: Gratisten bu kocaman şeyi 2 liraya aldım. Öncelikle nemlendirmesi yumuşatması fevkalade ama ayağınız çam ormanı gibi kokuyor. Babaannemin ayaklarınada sürüyorum yatarken onun ayakları zımpara gibi onu bile yumuşatmaya başladığı için gözüme girdi. Tavsiye ederim ama kremi sürdükten sonra eli yıkamaka şart ^^

Rossmann Fush Wohl Fuss Balsam Geyik Yağı : Rossmandan 2 lirayada bunu almıştım. Lakin bu kremin yapısı daha katı olduğundan ayağınızı nemlendirmesi daha az. İçindeki yağ miktarıda az. Gramajı düşük ama en büyük artısı kokusu daha katlanılabilir. 


Rebul'un kolonya ambalajlarını çok sempatik buluyordum geçende seyahat boylarını görünce deneyeyim deyip aldım bulduklarımdan. Öncelikle kolonyası çok kaliteli. Geçen konferansta uyumıcaz diye döküp döküp koklayınca yarıladık şişeyi.. Saç kremi ve şampuanınıda aldım ama büyük boylarını ne gratiste nede Rebul'un sitesinde gördüm memnun kalırsam bulamayıp üzülücem sanırım :( Esansları mikemmel!Gratis'e özel ithal maskelerden deneyeyim dedim. Hanbang Meln Cosmetic Kore'den ithal miş.. Bakalım Aloe Vera'dan umutluyum^^


Arko Nem El Kremi ne mükemmel bişeymiş! Ofiste Rossman'ın kremini,Gratis'in Benrisini Dove Nivea birsürü şeyi denemiş biri olarak el kreminde gurum-ulu manitum budur!
Spora giderken o bu derken çantam doluyo taşıyor diye küçük bir el kremi aldım. Arko Nem bulamayınca nivea aldım. Gerçi annem göz koydu ama olsundu :) Essencelere gelince ruja bayıldım nemlendirmesi çok iyi kalıcılık orta, essence lip balmda ortalama ama iyi :)
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder