2 Mart 2013 Cumartesi

Flower Boy Next Door /이웃집 꽃미남

tvN'nin Oh! Boy adlı serisinin 3. dizisi Flower Boy Next Door sezon finalini yaptı ve artık yazma zamanı geldi. Serinin ilk dizisi Flower Boy Ramyun Shop dizide 4 çiçek çocukla Ramyun dükkanı işleten bir kızı anlatıyordu. Serinin ikinci dizisi Flower Boy Band genel olarak aşktan çok arkadaşlık temalı bir hikaye olarak sunulmuştu. Serinin üçüncü dizisi Flower Boy Next Door ise dış dünyayla olabildiğince bağlantı kurmadan yaşayan asosyal bir kızın Flower boylar arasında kalışını anlatıyor.

Açıkcası ilk dizide klasik gençlik-aşk dizileri modunda olan seri Next Door ile bu durumu sürdürmüş. Yani Shut Up'daki sert hava burda yok olaylar masalsı vs.

Dizinin benim için önemine gelirsek aslında Yoon Si Yoon'un bu dizide oynamış olması benim için bu diziyi izlemem için yeterli, öte yandan Yoon'un böyle populer yapımlar yerine Kim Tak Goo gibi daha kaliteli biraz daha uzun soluklu yapımlara ve filmlere ağırlık vermesini isterim. Gelin görün ki şartlar oynamış izliyoruz ^^
Dizi konudaki belirsizliklerle biraz yoruyor. Zira karakterlerin duygu durumları net ortaya konulmuyor ve gereksiz aşk üçgenleri insanı diziden soğutuyor. Ama senaryoya bakmam eğlenicem gülücem derseniz efsane olacak şirin sahnelerle bezeli bir dizide diyebiliriz. Burda şunu söylemek gerekirki Yoon Si Yoon'un daha evvel pazarlanmamış olan şirin yönünü cıvıklığa vuran notalarla paylaştılar.

Go Dok Mi


Go Dok Mi lisede en yakın arkadaşının ortaya attığı bir dedikodu ile arkadaşlarının zorbalıklarına maruz kalmıştır. Bu yüzden insanlardan ve kalabalıktan korkar hale gelmiştir. Tek yaşadığı apartman dairesinde geçinmek için ultra sıkı ekonomi ünlemleri ile evden çalışmaktadır. Öyleki çalışma koşulu sadece kimseyi görmeden evden çalışma şeklindedir. Dok Mi'nin tek eğlencesi karşı apartmandaki doktor Tae-Joon'nu izlemektir. Uzaktan uzağa kalbini ısıtan bu adamı kazı kazandan çıkan sarı dürbünü ile izlemektedir. Lakin birgün Tae-joon'un köpeğini kurtarmak için acil servisi aradığında Tae-Joon'a değilde hayatının belasına yakalanır.

Go Dok Mi evden çalışmam nedeniyle bana göz kırpan bir karakter oldu. Zira bende günlerce evden dışarı adım atmadan yaşıyorum. Lakin benim istemediğimden fazla arkadaşım ve ailem olduğundan travmalar konusunda ayrılıyoruz. Ama yalnız yaşasam belkide öyle olurdu ehehe ^^

Park Shin Hye'ye laf yok ama daha sıradışı yapımları tercih ederse daha seveceğim kızımızı. Populer yapımlarda biryere kadar diyorum ^^

Enriqe Geum

Efenim bu Kore'lilerin yabancı isim yavşaklığından gına geldi. Enlike ,ennike gibi saçma sapan telaffuzları olan bu isimleri neden seçip casta eziyet ediyorlar anlamış değilim. Neyse konumuza gelirsek Enriqe Kore'de ünlü İspanyada yaşayan bir oyun tasarımcısıdır. İlk aşkı abisi Tae-Joon'u sevmektedir ve Tae-Joon'a olan saygısından ve aşkının Tae-Joon'u sevmesinden ötürü aralarından çekilmiştir. İspanyada seminer tanıtım ve kitap gibi işler için Kore'ye gelen Enriqe Go Dok Mi'yi dikizleme üzerinde yakalayınca başkalarının hayatına uzaktan bakan bu kadını dış dünya açmadan gitmemeye kararlıdır.

Oh Jae Won /Oh Jin Rak 

Jin Rak zengin bir ailede büyümüş lakin yurtdışında öğretim görürken herşeyden ailesinden ve mirasından vazgeçerek ülkesine dönmüştür. Adınıda değiştirerek fakir ama ideallerini gerçekleştireceği bir hayat seçmiştir. Depozitosu olmadığı için taşındığı apartmanda yan komşusu Dok Mi'yi yıllardır izlemekte ve sabahları Dok Mi'ye gelen sütlere yapıştırdığı notlarla ona aşkını anlatmaya çalışmaktadır. Enriqe'nin bir oyununu kopyalamakla suçlandığından Enriqe ile olan ilişkisi çok önceleri başlasada zamanla hayatına giren bu zevzek ultra neşeli çocuğa oda alışacaktır.

Yoo Dong-hoon

Jin Rak ile aynı dairede yaşamaktadır. Fakir bir ailenin 4. çocuğudur ve para kazanmak için Seuol'e gelmiştir. Önceleri Jin Rak'ın manhwasının arka planlarını çizsede editorun seçimi ile ana karakter çizimlerinide almıştır. Geceleri sarhoş kadınların sürücülüğünü yapıp gündüzleri çizim yapmaktadır. Dong-hoon bir gün bir arabaya çarparak 5,800.000 Won'luk bir borca girecektir ve yerine imzayı manhwa editoru atar.

Watanebe Ryu

Watanebe aşçılığını geliştirmek için ülke ülke gezerek yemek bilgisini geliştirmektedir. Kore'deki serüveni Go Dok Mi - Jin Rak ve Yoon Dong-Hoon 'un hikayesi ile birleşir.

Manhwa Edıtoru

Efenim dizinin en renkli en güzel karakteri bu kadındı. Enriqe ile çift olsalar ortaya çıkacak felaketi bir düşünün ^^ Dizi boyunca sünnet çocukları gibi taşıdığı o pankartta ne yazıyordu çok merak ettim ^^ Jin-Rak'tan tavisye alıp Dong-Hoon'a uyguladığı , pullu tişörtü ile bara gittiği sahne mükemmeldi ^^

Dong-hoon'u 5.800 won diye telefona kaydetmesi ona yakınlaşma çabaları ha birde Enriqe'ye ayak parmağına kadar yakışıklısın demesi falan çok komikti. Kendisini Wild Romancedeki kitap kurduna benzettim eheh işalla daha çok izleriz kendisini ^^
Burdan sonrası spoiler içeriyor hala izlemediyseniz okumayın derim ^^

Senaryo için fikrimi söylemiştim. Çok sıra dışı ahım şahım birşey değil ama çok absürd komedi sahneleri var.


Mesela Enriqe'nin panda şapkasını ilk bölümlerde çıplak bi vaziyette Dok Mi'nin kapısını çalarken görüyoruz sonraki bölümlerden birinde tam randımanlı panda dansı ile gülmekten karın kaslarınızı ağrıtıyor Enriqe cıvığı ^^
Zaten Enriqe yerinde duramayan bir karakter sevindiğinde tepinen falan bi tip aşırı dost canlısı Barcelona hastası ^^


Gene en bomba sahnelerden biri Jin Rak'ın abisinin arabasından bir evrak çalmak adına yaptıkları plandı. İspanyolca konuşan Enriqe'yi İtalyan mafyası gibi lanse ettikleri ve Enriqe'nin İspanyolca açım yemek verin su getirin derken Jin Rak manuple ettişi falan çok mükemmeldi. Planın yatışı ile Dong-hoon'un ortada kalışı ve Enriqe'nin etiketlerini çıkardınızmı diyerek aldığı elbiseler için dert yanması unutulmaz sahnelerdendi.


Dong-hoon 'un doğaçlama mankenlik sahnesi çok komikti pozları çok fenaydı eheh ^^


Bu abladan daha çok gif paylaşacaktım yanlız bağlantım sıkıntılı tumblrı kaldırmadı :(


Beklediğim vıcıklıkda sevgili oldular zavallı Jin Rak tek kaldı derken;


Go Dok Mi çakması bir kız buldu hehe 


Maralım dedektif Konan olursa ehehe^^


Birde bu fil terbiyecisi geyiklerinde çok kasmıştı senarist olmamıştı bence..2 yorum:

  1. çok harika bir dizi değildi ama beni pc başına bağladı :) arar ara sıkılsam da sırf enrique hatrına katlandım :d sonu da mutlu bitti zaten bu da yeterliydi :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Birçoğumuz bu kanaatdeyiz sanırım hehe ^^

      Sil