26 Şubat 2013 Salı

Atm Er Rak Error/ATM เออรัก เออเร่อJib ve Sua aynı bankada çalışan iki sevgilidir. 5 yıldız çıkmalarına rağmen bankanın çalışanlar arası aşk ilişkisini yasaklaması yüzünden aşklarını gizli yaşamaktadırlar. Jib bir bayan olarak atm biriminlerinin başında bulunan bir müdürdür ve işyerindeki iki sevgiliyi ifşa ettikten sonra birinin istifa etmesini ister. Akşam sevgilisi Sua ile binbir saklanma metodu ile buluşurlar ve Jib Sua'dan istifa etmesini ister. Sua bir erkek olarak ''Ben sana bakarım'' desede Jib ''Ben daha çok kazanıyorum '' der ve tartışma sonuca ulaşmadan Sua Jib'e evlenme teklifi eder. Düğün organizayon şirketi ile anlaşırlar. Ama hala kimin istifa edeceği kararlaştırılmamıştır.

Ertesi gün işyerine gelen ve Jib'e sarkan orta dünya cücesi patron oğlu ile birlik yapan Sua Jib'i bu şekilde yıldırmaya çalışır. Lakin Jib bundan kurtulmanın bir yolunu bulur.

Derken şirket atm yazılımını değiştirir ve yazılımda kaynaklanan bir hata sonucu atm nekadar para çekiliyorsa birkaç saniye sonra okadar bir meblağ daha fazladan para vermektedir. Yani 500 baht çektiniz diyelim 500 baht daha para veriyordur. Atm nin hatasını ilk farkeden genç maçtaki arkadaşını arar ve arkadaşının gürültü nedeniyle bağırarak konuşması sonucu binlerce kişi maçın devre arasında atmnin önünde para çekmek adına bir izdiham oluşturur.

Yazılımın diğer hatası para çeken kişilerin hangi saatler arası para çektiğini yazmaması olunca Jib büyük bir sorunla karşı karşıyadır. Ve Jib'e bu sorunu çözen kazanır, kazanamayan istifa eder der.

Hikaye böyle özetlenebilir. Kesinlikle kendisi katıksız bir komedi filmi, romantizm yok denecek kadar az.

Hikayedeki absürd noktalar ve Tayland halkının egzotik yapısı ile hikaye tadından yenmez hale geliyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir film.

Filmdeki Gab ve ergenlik aşkı geyikleride aldı götürdü beni. Sağdaki gifi eklemeden durmayayım dedim izlediğinizde anlayacaksınız ^^
Eva'nın yazısınıda ekleyeyim: Atm Error 2012


Trailer

2 yorum:

 1. LAN PDOAJISDOAISJDİAPDAJDAOŞSDJADOŞIASJDASODJASDPOJIASPDAPODKAOSDJ DUR YAZIYI OKUMADIM AMA O SONDAKİ GİF ADAMIN TİPİ ÜDĞAKOSPDAĞSİDKASDPAİSDKAPDIOAPSDOASDPIAJDOJ ÖLÜYOM!!!!!!!!!
  hangi ülkenin filmi onu bile anlamadım ama izlicem. O yüzden okumuyom yazını kdpaosdkapodkasodk AY ÇOK GÜLÜYOM

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Chantavit Dhanasevi o adam hacı izlemediysen kesinlikle izlemen gereken filmler var bu adamın :) Bu filmi ve özellikle Hello Stranger ı izle Thai filmi ikiside :)

   Sil